> Novinari
Novinari - Vijesti

Šetnja Zagrebom

Autor: Saša Bačić, 9. 12. 2011.

Očarani prekrasno uređenim ZagrebomDana 9.12. 2011. veseli vijećnici dječjeg gradskog vijeća Opatija, kako stari, tako i novi, u jutarnjim satima krenuli su put Zagreba. Put nije bio tako dug, no ipak da im ne bude dosadno, svi su i zapjevali.

Dana 9.12. 2011. veseli vijećnici dječjeg gradskog vijeća Opatija, kako stari, tako i novi, u jutarnjim satima krenuli su put Zagreba. Put nije bio tako dug, no ipak da im ne bude dosadno, svi su i zapjevali.Vesela ekipica u Tehničkom muzeju

Prva stanica po dolasku u Zagreb bio je Tehnički muzej. Tamo su upoznali tajne života rudara te su nakon obilaska rudnika krenuli upoznavati ostale tajne muzeja. Vidjeli su svakakve izume i izvodili razne pokuse. Nakon zabavnog i edukativnog programa uputili su se prema planetariju. Smjestili su se u planetarij i priviknuli oči na mrak. Gledali su u noćno nebo prepuno predivnih zvijezda.  S jedne strane razočarani prebrzim odlaskom iz muzeja, a s druge strane očarani njegovim izgledom, pozdravili su se s radnicima i pošli na ručak. Nakon ukusnog ručka uputili su se u Savez DND-a gdje su se razgovarali o važnim temama. Uživali su u  razgledu grada Zagreba koji je bio ukrašen prekrasnim božićnim svjetlima i ukrasima što je posebno pridonijelo božićnoj čaroliji koja se osjetila od Zrinjevca, preko Trga bana Josipa Jelačića pa sve do Kaptola.

Ubrzo je uslijedio put prema voljenoj Opatiji.Djed mraz razveselio je sve prisutne

Evo što su o posjetu u Zagreb rekli vijećnici:

„U Zagrebu mi je bilo odlično. Pogotovo u muzeju. Kupila sam nove čizmice.“

Laura Jeletić, 6. a

„Bilo mi je jako lijepo i zanimljivo. Zabavila sam se i uz to još puno toga naučila. Vidjela sam koliko Zagreb može biti lijep uoči Božića...Ponajviše mi se svidjelo u Tehničkom muzeju gdje smo izvodili zanimljive pokuse...“

Matea Ivaničić, 8.c

„ Zagreb je bio prekrasan, osobito Kaptol i Zrinjevac u predbožićno vrijeme.“

Anja Turkalj (bivša vijećnica, sada volonterka)

Petra Peloza i Katja Knežević, 6.a