> Novinari
Novinari - Vijesti

Romeo i Julia u božićnom duhu

Autor: Kristian Tončić, 21. 12. 2011.

Kao i svake godine, 21. prosinca 2011., u dvorani hotela „ Adriatic “  Osnovna škola „  Rikard Katalinić Jeretov“ održala je svečanu božićnu priredbu. Na priredbi su sudjelovali učenici, odrasli gosti, ali i profesori kao izvođači. Ovi potonji bili su ugodna novina u odnosu na prijašnje božićne priredbe. Dvorana je bila prepuna kao da je koncert Lady GaGe. Svečanoga govora tj. uvoda nije bilo te se odmah krenulo s programom.

Učiteljica glazbenog Lidija Boras sa svojim zborovima Mićim vrapčićima i Opatijskim dječacima otpjevala je tri uvodne, drage i svima znane božićne pjesme. Zatim su članovi Literarne grupe dojmljivo recitirali tekst Opatijska zima koji je s njima pripremila učiteljica Dolores Varljen-Mišetić. Dječaci i djevojčice koji kao izborni predmet uče engleski jezik, pričali su o Santa Clausu. Čaroliju božićnih pjesama dočarala nam je grupa učenika koji uče talijanski jezik. Izveli su popularnu pjesmu Buon Natale. Učenici PŠ Veprinac izveli su svoju točku Igrajmo se, radujmo se koja je imala pouku da bi se djeca trebala više međusobno družiti, ali i podsjetila nas na  naše temeljno pravo - pravo na igru. Dječaci i djevojčice iz PŠ Ičići izveli su svoju točku Fable ples. Učenici Male škole lutkarsko-scenskom točkom Božićno drvce  uveselili su nas, ali i poučili da ne smijemo biti pohlepni. Pred kraj su nas razveselile svojim plesom djevojke iz plesne skupine „Mlađi i Stariji“ pod vodstvom učiteljice Gordane Bartulović. Njihova hip-hop točka bila je popraćene velikim aplauzom publike.

Na kraju priredbe ugodno nas je iznenadila predstava „Romeo i Julia“ koju su izveli naši učitelji. Predstava se u nekim trenutcima nije mogla čuti od zasluženog, gromoglasnog pljeskanja publike. Na kraju priredbe učiteljica Dolores Varljen-Mišetić je podijelila slatke poklone svakoj skupinu. Oni su to svojim su nadahnutim nastupima i zaslužili.

Kristian Tončić, 6.c