> Novinari
Novinari - Vijesti

Sudjelovanje na 28. danima Ante Kovačića

Autor: Petra Peloza, 5. 6. 2012.

Dana 5. lipnja 2012. nagrađeni i pohvaljeni učenici OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ uputili su se u Zagreb na dodjelu pohvala i nagrada.

Prvo odredište učenika Primorsko-goranske županije po dolasku u Zagreb bio je Hrvatski sabor. Nakon razgledavanja Sabora uslijedio je i glavni dio, dodjela nagrada u Gradskoj vijećnici na Gornjem gradu. Pokrovitelj manifestacije 28. dani Ante Kovačića 2012. je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH, supokrovitelji Zagrebačka županija, Grad Zagreb, Grad Zaprešić i Općina M. Gorica, a organizator Matica hrvatska Zaprešić u suradnji sa Školskom knjigom, Školskim novinama i Našom djecom. Svečani program uveličali su književnici i novinari, članovi Povjerenstva, predstavnici izdavačkih kuća, kao i glazbenici koji su u prigodnom dijelu programa zasvirali i zapjevali. Na dodjeli su glumci pročitali neke od nagrađenih radova u čijim smo stihovima i proznim uradcima uživali. Navedeni dio trajao je do 13 sati, nakon čega je bila organizirana jednosatna radionica s književnikom Pajom Kanižajem. Bilo nam je zanimljivo, veselo, zabavno, a iznad svega poučno. Nakon toga uslijedio je ukusan ručak, a potom smo imali priliku bolje upoznati Zagreb. Prošetali smo Kaptolom, Ilicom, išli na sladoled kod Vinceka, bili na Cvjetnom trgu, posjetili Katedralu, Gornji grad, Majku Božju Kamenitih Vrata i odlično se zabavili.

Puni dojmova vratili smo se našoj voljenoj i ipak najljepšoj Opatiji.

Petra Peloza, 6.a