> Novinari
Novinari - Vijesti

Dosegnimo svjetlo bez sjene!

Autor: Vlatka Crnković, 29. 10. 2012.

Danas i sutra oživjet će groblja – MRTVI GRADOVI MRTVIH.

Svojima u posjet doći će živi; cvijeće, svijeće, suze i molitve posmrtni su godišnji dar dragima koji su nas ostavili.

No, ti naši dragi nisu nestali, nisu se vratili u ništa ako srcem,otvorenim za spoznaju da smo svi PROLAZNICI PUTOVIMA ŽIVOTA, dođemo do njihovoga počivališta, jer jedna je želja kod svakoga ljudskog bića vječna, neutaživa - ŽIVJETI, užasna je pomisao NESTATI.

Upravo zbog toga nastojmo doći i do onoga groba zapuštenog, groba možda nama po imenu nekog nepoznatog, ali groba koji pripada ČOVJEKU.

Uredimo ga malo, ukrasimo ga pokojim cvijetom, jer jedino na taj način dosegnut ćemo svjetlo bez sjene.

Larisa Šimunić, 8.b

Izvor: word