AKCIJA ČIŠĆENJA OKOLIŠA ŠKOLE

Autor: Ameli Širola, 9. 11. 2021.

Sredinom mjeseca listopada vrijedni četvrtaši su pokazali pravi „eko duh“. Zajedno s učiteljicom razredne nastave Dolores Mance i učiteljicom u produženom boravku Kristinom Žic, učenici prodruženog boravka 4. a i b razreda zasukali su rukave i očistili okoliš škole.  Svi su vrlo rado prihvatili akciju čišćenja i s osmijehom uredili vanjski prostor škole. Pronašlo se svakakvog otpada, a učenici su se pritom čudili kako ljudi mogu biti tako neodgovorni i ne brinuti o zaštiti okoliša, ali i o njihovoj sigurnosti. Školsko igralište i okolni prostor škole mjesta su za rekreaciju, igru i zabavu učenika, a nažalost vrlo često postaju odlagalište smeća. Ovom akcijom želimo skrenuti pozornost svim učenicima, djelatnicima škole i stanovnicima grada Opatije da brinemo o okolišu i njegovoj čistoći i održivosti.