GOSTOVANJE PETKOM U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Maja Šikić, 11. 10. 2022.

U sklopu našeg programa  "Gostovanja petkom u Produženom boravku" ugostili smo gospodina Emila Mandarića, predsjednika Udruge slijepih Primorsko-goranske županije. Gospodin Emil posjetio nas je 7.10.2022. godine. Održao je predavanje u našoj knjižnici za 4.a, 4.b i 4.c razred te nam približio život slijepih osoba i donio nam mnogo predmeta koje slijepim ljudima pomažu u pisanju Brailleova pisma, zatim nekih starih predmeta koji će postati dio muzeja i taktilnih slikovnica. Bilo nam je jako lijepo i ugodno te smo mnogo toga naučili zahvaljujući gospodinu Emilu i njegovo trudu.
Uskoro nam i dolazi Međunarodni dan bijelog štapa koji se obilježava 15. listopada.