DOČEK MEĐUNARODNE UTRKE MIRA

Autor: Ameli Širola, 18. 10. 2022.

U utorak 18.10.2022., u 12h, učenici od prvog do četvrtog razreda matične škole, kao i učenici od prvog do trećeg razreda PŠ Ičići, u pratnji svojih učiteljica i ravnateljice škole, dočekali su maratonce volontere, sudionike međunarodne Utrke mira (Peace Run) na školskom igralištu matične škole i PŠ Ičići. Sudionici Utrke dolaze iz različitih dijelova svijeta, stoga je cilj povezivanje ljudi s naglaskom na promicanje vrijednosti zajedništva, ljubavi, prijateljstva, mira, slobode i sklada. Maratonci noseći baklju dnevno pretrče oko sto kilometara, a u našu su školu stigli iz Rijeke te su nastavili prema PŠ Ičići, a potom sve do Labina. Učenici su sudjelovali u pripremljenim edukativnim igrama koje su vodili sudionici Utrke, ali su i za maratonce pripremili kratak program u vidu pjesme, recitacije, motivacijskih poruka i likovnih uradaka. Ugodan i edukativan susret učenika i maratonaca protekao je u veselom i razigranom duhu.

Ameli Širola