Predstavili smo projekt „Pametna škola“ na Znanstvenom pikniku

Autor: Dragica Rade, 8. 10. 2023.

Učenici 8.a razrednog odjela Mia Ferlan, Helena Katalinić, Joakim Dekany, Dante Luka Ojdanić i Filip Jukić su, u pratnji učiteljice Dragice Rade i ravnateljice Milane Međimorec, sudjelovali na Znanstvenom pikniku koji se održao 6. i 7. listopada 2023. u Gornjoj Stubici.

Pokazali smo što sve radimo u školi u sklopu projekta „Pametna škola“ koji provodimo u suradnji s tvrtkom Ericsson Nikola Tesla i Regionalnom razvojnom agencijom PGŽ-a.

Znanstveni piknik je projekt popularizacije znanosti i umjetnosti, međunarodno događanje čiji je glavni cilj promovirati znanost i zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni poziv.

Manifestaciju organizira Udruga Profesor Baltazar uz Institut Ruđer Bošković, CARnet, Hrvatsku zajednicu tehničke kulture i Instituta za popularizaciju znanosti te Krapinsko – zagorsku županija, Grad Donja Stubica i Općina Gornja Stubica.

Drago nam je što smo imali priliku sudjelovati jer smo, osim predstavljanja našeg rada, imali priliku vidjeti široku lepezu onoga što drugi rade i želja nam je sudjelovati i iduće godine kao izlagači i kao posjetitelji.