Vijesti o upravljanju školom

50 godina Udruženja obrtnika Opatija

Autor: Fredi Glavan, 6. 4. 2019.

U ime škole i osobno, kao ravnatelj naše OŠ Rikard Katalinić Jeretov Opatija, čestitam Udruzi obrtnika Opatije 50 godina postojanja. Ono što oni čine desetljećima je izuzetno vrijedno i potrebno društvu i globalnom razvoju čovječanstva. Obrtnici i obrtnička zanimanja su nažalost, razvojem suvremenih tehnologija, nekako neopravdano zanemareni, misleći kako samo visoka tehnologija i kadrovi koji rade u razvoju iste, doprinose boljitku i visokom standardu života. Pri tome se zaboravlja kako upravo u obrtničkim zanimanjima visoka tehnologija nalazi svoju vrlo konkretnu primjenu. Stoga, kad mladi ljudi razmišljaju o svojim poslovnim karijerama, često ih neopravdano traže isključivo kroz fakultetsko formalno obrazovanje. Danas, kao i nekada davno, mladi čovjek ima mogućnost profesionalnog razvoja i uz rad. Zašto ne ući nakon srednje škole u radne odnose izborom struke koja omogućava daljnje dokvalifikacije do visokih razina stručnosti. Današnja tehnologija upravo to i omogućava puno lakše i brže nego nekada u doba prethodnih industrijskih revolucija. Stoga, čestitam još jednom Udruženju obrtnika Opatije na uporom promicanju ovih ideja.

Ravnatelj škole: Fredi Glavan, prof.